Pridajte sa k zberu kefiek

Urobte s nami Slovensko zelenšou krajinou. Či ste firma, škola, ambulancia alebo jednotlivec – poďte do toho s nami!

Prečo to robíme?

Ak aj zubnú kefku správne hodíte do kontajnera na plast, skončí väčšinou na skládke, kde sa bude rozkladať stovky rokov. Kefky sú totiž väčšinou z viacerých druhov plastov. Tie však u nás nikto neoddeľuje, preto ich namiesto recyklácie čaká skládka či spaľovňa.

Ako to robíme?

CURAPROX kefky musíme najskôr zbaviť hlavičiek. CURAPROX zubná kefka je totiž vyrobená z dvoch rôznych plastov; rúčka je z polypropylénu, vlákna sú zo špeciálneho materiálu Curen. Ide o kombináciu 2 druhov plastov, preto ich od seba oddelujeme a z polypropylénu vyrábame koše na triedenie odpadu. Tieto koše darujeme do slovenských škôl a tak prispievame k vzdelávaniu detí a motivujeme ich triediť odpady. 

NeCURAPROX kefky sú tvorené z viacerých druhov plastov a preto je ich recyklácia oveľa náročnejšia. Stále však pre ne hľadáme riešenie vhodnej recyklácie. Ak máte nápad, ako na to, ozvite sa nám na adresu zberkefiek@curaprox.sk :)

VIAC O RECYKLÁCII KEFIEK CURAPROX 

Ako sa zapojíte?

-------

PÁR / RODINA / JEDNOTLIVEC

Zapojte sa do zberu kefiek aj vo vašej domácnosti. Vyzbierané kefky stačí len priniesť na náš stánok.

Staré kefky akýchkoľvek značiek odovzdáte v každom z našich Smile Shopov. Zároveň sa zabavíte pri odsekávaní hlavičky kefky a získate tiež 5 centovú zľavu na nákup novej kefky. Navyše za každých 50 vyzbieraných kefiek prinesených do Smile Shopu vám dáme 2 bezobalové kefky CURAPROX.

-------

ŠKOLY / VZDELÁVACIE INŠTITÚCIE

Pred samotným začatím zberu kefiek vo vašej škole je najskôr nutné vyplniť prihlasovací formulár, ktorý nám slúži na evidenciu zberných miest na Slovensku. Pri registrácií si vyplníte aj svoj cieľ - koľko kefiek chcete za vašu školu vyzbierať. Po naplnení vášho cieľa, si viete objednať priamo kuriéra, ktorý vám dané kefky vyzdvihne a vymení za koše. Platí pravidlo 100 ks kefiek akejkoľvek značky = 1 kôš na triedenie odpadu. 

Do najbližšieho Smile Shopu si môžete prísť pre boxy na zber kefiek, ku ktorým dostanete aj návleky na rozlíšenie zberu CURAPROX a ne-CURAPROX kefiek. Ak to k nám máte ďaleko, pokojne si so žiakmi môžete vyrobiť vlastné zberné nádoby. Označiť si ich môžete týmito plagátmi.

Boxy na zber kefiek si môžete umiestniť do vestibulu alebo na iné frekventované miesto vo vašej škole.

ZAREGISTROVAŤ SA DO ZBERU KEFIEK

-------

LEKÁRNE / ZUBNÉ AMBULANCIE

Chcete byť vzorom pre svojich pacientov a ukázať, že vám záleží aj na zdravom životnom prostredí? Stačí kontaktovať svojho obchodného zástupcu CURAPROX či ALTIS Group.

-------

FIRMY

Ak ste ekologicky uvedomelá firma, vezmite si od nás box na zber kefiek a prispejte k dobrej veci. Vaše vyzbierané staré kefky premeníme na koše na triedenie odpadu, ktoré darujeme do slovenských škôl. 

Pred samotným začatím zberu kefiek vo vašej firme je nutné zaregistrovať sa cez prihlasovací formulár, ktorý nám slúži na evidenciu zberných miest na Slovensku. Pri registrácii si vyplníte aj svoj cieľ - koľko kefiek chcete za vašu firmu vyzbierať. Po naplnení vášho cieľa si môžete objednať kuriéra, ktorý si u vás kefky vyzdvihne.

Do najbližšieho stánku Curaprox si môžete prísť pre boxy na zber kefiek (sú malé a skladné cca 20x20x30cm), ku ktorým dostanete aj návleky na rozlíšenie zberu Curaprox a ne-Curaprox kefiek. Ak si pôjdete vyzdvihnúť väčší počet košov ako 4, dajte to, prosím, vedieť na stánok vopred. Telefonické kontakty na stánky nájdete tu. Ak to k nám máte ďaleko, pokojne si môžete vyrobiť vlastné zberné nádoby a označiť si ich môžete týmito plagátmi.

Boxy na zber kefiek môžete umiestniť na recepciu alebo iné frekventované miesto vo vašej firme.

ZAREGISTROVAŤ SA DO ZBERU KEFIEK

-------

INÉ

Napíšte nám, prosím, na zberkefiek@curaprox.sk a pozrieme sa spoločne na možnosti spolupráce.