Cumlík

Utišuje a upokojuje bábätká

A aj rodičov, pretože tento cumlík podporuje, na rozdiel od mnohých iných produktov na trhu, prirodzený vývin zubov, podnebia a čeľuste. Je bez toxínov a úplne neškodný pre vašich najmenších.

Upokojuje vaše krásne dieťatko.

Výhody tohto cumlíka sú, že pri jeho používaní nehrozia negatívne vedľajšie efekty ako rôzne nerovnosti či posuny zubov.

Cumlík zabezpečuje optimálne dýchanie nosom, čo je prospešné pre koncentráciu a pokojný spánok.

Biofunkcionalita: cumlíky sú navrhnuté tak, aby boli v súlade s anatómiou a aby prirodzene podporovali vývin podnebia a čeľuste dieťaťa.

Pokojné dieťatko

Špeciálna jemná silikónová membrána pripomína skutočný prsník, vďaka čomu podporuje proces prirodzeného prehĺtania.

Prevencia proti nerovnostiam chrupu

Na rozdiel od bežných cumlíkov, tento cumlík má plochú špičku, čo poskytuje podnebiu dostatočný priestor na to, aby sa nevytvoril abnormálny, vysoko klenutý tvar a zabraňuje vytvoreniu otvoreného zhryzu. Táto plochá špička je tiež vhodnou prevenciou proti nerovnostiam v ústach a podporuje optimálne dýchanie nosom.

Podporuje normálny vývin podnebia a čeľuste

Bočné krídelká dokážu lepšie rozložiť sací tlak, čím zaručujú, že zubný oblúk bude mať želaný okrúhly tvar. Autorom cumlíka je lekár Herbert Pick, ktorého pri návrhu inšpiroval vlastný syn, u ktorého sa vyvinul tzv. skrížený zhryz. Dr. Pick tvrdí, že „len 20% nerovností čeľustí je dedičných“.

Podporuje optimálne dýchanie

V prípade, že sa podnebie správne vyvíja – a nemá abnormálny, vysoko klenutý tvar – podporuje dýchanie nosom. V takom prípade cumlík napomáha predchádzaniu problémov s dýchaním a následne aj komplikáciám so spánkom a koncentráciou.

Najlepší cumlík na svete…

… je prsník. Matka príroda to vie najlepšie. Cumlík Curaprox preto pripomína skutočný prsník, a tak podporuje proces prirodzeného prehĺtania.

Ústne zdravie od prvého dňa

Detské produkty Curaprox pôsobia v súlade s prirodzeným vývinom vašich bábätiek a v žiadnom prípade ho nenarúšajú. Všetky naše detské produkty sú biofunkčné – navrhnuté tak, aby prirodzene podporovali ich vývin.

„Moje dieťa si cumlík až príliš obľúbilo.“

Netypická plochá špička cumlíka Curaprox dokáže lepšie rozložiť sací tlak, čím nedeformuje podnebie, čo podporuje zdravý vývin. Takže ak vaše bábätko používa cumlík dlhšie, nemajte obavy.

Prečo sú skrížený a otvorený zhryz problémom?

Vedú k dýchaniu ústami, čo môže viesť k takým problémom ako je narušený spánok či problémy s koncentráciou. Ako dieťa rastie, môžu sa objaviť aj problémy s nerovnosťami zubov, ktoré bude potrebné riešiť. Ak zuby rastú správnym spôsobom, dieťa dýcha nosom, čo je pre zdravý vývin to najlepšie.

Dokáže cumlík Curaprox pomáhať okamžite?

Áno. Cumlík podporuje zdravý vývin bábätiek mnohými spôsobmi a to hneď od začiatku. Doktor Herbert Pick, ktorý vytvoril cumlík Curaprox, poukazuje na to, že u polovice detí, ktoré používajú bežné cumlíky, sa vyskytujú skrížený a otvorený zhryz.

Detská zubná kefka

Zábavná, jemná, účinná 
– od prvého zúbka

Detail Kúpiť

Deti

Cumlík:
Podrobný sprievodca

Detail

Detské produkty Curaprox: